הדיבור – התענוג הגדול ביותר של האדם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

התענוג הגדול ביותר של האדם, מגיע מהיכולת שלו להרגיש או לרגש. את זה הוא עושה על ידי דיבור. האדם רוצה לדבר כי על ידי זה הוא משחרר את עצמו מכל מה שכובל אותו בפנים. זה נותן לו הרגשה שע״י הדיבור הוא יוצר משהו חדש, משנה את המציאות שלו, ומתחיל לחיות אותה בפועל. על ידי הדיבור הוא נקלט אצל האחר והוא מרגיש שמישהו מטפל בו, שמישהו איתו.

למה אדם אוהב לדבר? כי ע״י הדיבור הוא יכול לזכות להקשבה. הקשבה, שיתוף, יצירת קשר, יצירה של משהו חדש כדי להיכנס לתוך זה. אנחנו נהנים מהקשרים שיש לנו עם אחרים והדיבור הוא אמצעי להרחבת הקשרים.

ע״י הדיבור אדם מסיח את עצמו מהטרדות. יש לו יכולת בחירה על מה לדבר, היכולת שלי לבחור לדבר על מה שאני רוצה לדבר, מאפשרת לי כל פעם לשים את עצמי במקום חדש. זה בגלל ההרגשה שהדיבור יוצר משהו. הדיבור הוא מפנה משהו, מפנה מקום לדברים חדשים.

אבל הדבר הכי חשוב והכי חזק הוא שהדיבור מאפשר קשר עם עוד מישהו. אז יש פה גם עניין של להעביר וגם לקלוט. כשאני מדבר באווירה של דיאלוג ולא של ויכוח, הדיבור נוטע בי רצון להיפתח לקלוט מהאחר, לשמוע ולספוג ממנו, להיכלל איתו.

 

Image by rawpixel from Pixabay

שינוי תפיסת המציאות

כיצד שיפר נגיף הקורונה את הראייה שלי?

"וואו, קורונה!" לא חשבתי שהנגיף יגיע אלי! בדרכי להעביר שיעור לפני שעה קיבלתי הודעה מהתלמיד שלי: "ההורים שלי חזרו אתמול מאירופה ועל פי החוק הם עכשיו בבידוד. אז אני לא חושב שנוכל לעשות שיעור מחר. "

קרא עוד »

לעומק הדיאלוג

יסודות הדיאלוג המעגלי חוויית הדיאלוג – סיפור של משתתפת הדיאלוג ומושג ההיכללות על פי מרטין בובר במטרה להבין מהו הדיאלוג המעגלי, על מה הוא מבוסס

קרא עוד »

הצד שלו, הצד שלה

מערכת יחסים זוגית מעוררת אצלנו את כל הדפוסים הקיימים אצלנו גם מול כל אדם אחר, אבל בזוגיות אנחנו מרגישים ״שבירה״ בעוצמה החזקה ביותר. למה אנחנו

קרא עוד »
סגירת תפריט
×

עגלת קניות

Open chat
1
שלום, זמין לדבר